Reklam
Bugun...


Akşener’e kahkaha yanıtı: Son gülen iyi güler

facebook-paylas
Tarih: 08-08-2019 14:30
Akşener’e kahkaha yanıtı: Son gülen iyi güler
+ -
Reklam

MHP lideri Bahçeli, partisinin genel merkezinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin ABD ile yaptığı güvenli bölge görüşmelerine değinen Bahçeli, "Sınırlarımızı emniyete alacak şekilde inşa edilecek güvenli bölge planlaması kaçınılmaz bir zarurettir. 30 ile 35 km'lik derinlikte kurulacak bir güvenli bölge yalnızca Türkiye'yi değil, bölgeyi de güvenceye kavuşturacaktır" dedi. Konuşmasının son bölümünde İYİ Parti'lilere yaptığı çağrıya kahkaha ile yanıt veren Meral Akşener'e seslenen Bahçeli, Çağrıma küstahça ve kahkahayla cevap verenler, günü geldiğinde son gülenin iyi güleceğini ağlayarak, rezil rüsva olarak öğrenecekledir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, basın açıklamasında bulundu.

Devlet Bahçeli, Meral Akşener'e yönelik 'MHP'den koparak İP'e katılan kardeşlerimi birliğe davet etmiştim. Bu çağrım geniş yankı uyandırdı. Bu çağrıya kahkaha ile cevap verenler rezil rüsva olduklarını göreceklerdir.' ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarının satır başları şöyle oldu:

"Dışişleri Bakanı'nın açıkladığı Yeniden Asya açılımını önemsemekle birlikte bir ayağımızla Doğu'ya bir ayağımızla Batı'ya basmak en iyi cevap olacaktır.

Dünya üzerinde düşük ve yüksek yoğunluklu çatışma, anlaşmazlık yaşanan ülkelerin tamamı Türk coğrafyası ile yakınlığı vardır. 52 ülkede kriz ve çatışma devam etmektedir. Bir kısmında dönem dönem silahlı çatışmalar yaşanmaktadır. İsraf diz boyu, kontrolsüz tamahkârlık korkunç boyutlardadır. Yüz milyonlarca insanın boğazından bir lokma zorla geçerken, bir grup sefa sürmektedir.

Müslüman nüfusun artışından korkan çürük Haçlı kafası, İslam’ın sorgulanması, tahribini projelendirmektedir. Kapanmamış hesaplar her fırsatta tedavüle sokulmaktadır. İslam toplumalrının adalet, huzur ve istikrar içinde nasıl yaşadığı, aklı, vicdanı ve basireti olan her insanın kabulüdür.

Özellikle Roma Kulübü'nün 1972'de yayımlanan raporda hristiyan nüfusun müslümanları geçeceği açıklanmıştır. Orta Doğu'ya müdahalenin nedenlerini uzaklarda aramaya gerek yoktur.

İdlib mayın tarlası gibidir.Çevremiz zifiri karanlıktır. Ülkemizi terörizmle sustıracağını sanan gafiller çok yakında anlayacaklardır. Terör örgütleri yaptırım baskıları, darbe girişimleri Türk milletini haklı davasından döndüremeyecektir. Türk milleti mazlumların umut ışığıdır. Türkiye bölgesinde parlayan yıldızdır, uyanmış bir devdir. 

Terör örgütlerine kim yardım ve yataklık yapanlar Türk milleti ile tanışacaktır. Dost ve müttefiklerin şaibesiz desteği çok önemlidir. Sınırlarımızı emniyete alacak şekilde yapılacak güvenli bölge zaruri ve önemlidir. Sadece Türkiye'yi değil bölgeyi de koruyacaktır. ABD, müttefiklik ahlakı ile çelişmemelidir.

Ülkemizdeki Suriyeli sığınmacılar için yeni bir hayat hızla sağlanmalıdır. Buranın denetimi Türkiye tarafından sağlanmalıdır. ABD, Türkiye'yi anlamalı; sevmiyorsa da saygı duymalıdır. YPG'ye silah vermekten vazgeçmelidir.

Güvenli bölge ABD'nin lütfu değildir. Türkiye güvenli bölge ile kardeşliğin, bütünlüğün yanında olduğunu göstermiştir.

Ya şerefimizle, bekamızla yaşayacağız ya da işbirlikçi tedbirlerle eriyip gideceğiz. Bütün risk ve güvenlik tehditlerine rağmen Türkiye var olacaktır. Fırat'ın doğusunda PKK-YPG'ye asla müsaade edilmemesi gerektiğini vurgularız. Millet ne der ona bakarız. CHP'nin dili teslimiyetçidir. PKK'ya masa mı kurulsun CHP bunu mu istiyor? Bu nasıl bir köhenlik, zaafiyettir. HDP'li Temelsiz utanmadan çağrı yapıyor. 

Kürt kökenli kardeşlerimizle küslük yok ki barış olsun. PKK, ormanları yakarken sinsi sinsi gülen HDP'lilerin Kaz Dağları'na gitmesi oyundur. PKK-HDP'nin olduğu yerde bit yeniği olduğunu düşünürüz.

CHP-HDP ile gelecek kurma hayalindedir. Fırat'ın doğusunda hilal yükselmelidir. Ne yapalım kaderimizde var demeyeceğiz. Bu işin aması, fakatı, bahanesi yoktur. PKK'nın hendekler kurması, bazı yerlerde özyönetim ilan etmesi işgal teşebbüsleriydi. 

Sözde akademisyenlerin bildirisi ile devlet katliamcı gösterilmiştir. AYM, hak ihlali olduğunu açıklamıştır. Terör örgütüne destek veren akademisyenlerin neresinde hak ihlali vardır? Milletin, vatanın, devletin hakkı ne olacaktır? AYM'nin kararına ilk derece mahkemesinin riayet etmemesi adalet duygusu ile çelişmeyecektir.

REZİL RÜSVA OLDUKLARINI GÖRECEKLER

MHP'den koparak İP'e katılan kardeşlerimi birliğe davet etmiştim. Bu çağrım geniş yankı uyandırdı. Bu çağrıya kahkaha ile cevap verenler rezil rüsva olduklarını göreceklerdir. Siyasetin gereği bazen küskünlük, kızgınlık yaşanabilmektedir.

İP sadece MHP'den intikam almak için kurulan hastalıklı bir partidir. İP kongresinde demokrasi dediler, anahtar listeyi özenle ve kurnazca yerleştirdiler. Ülkücüler dışlandı. İP'in başkanı yalan söyledi, delegelerini aldattı.

İP zaman kaybıdır, ayıplıdır, sakıncalıdır. Kandil ve Pensilvanya'nın ileri karakoludur. İşbirliği yaptığı teröristlere haydut diyemeyen, ülkücülere saldıran kimliksiz ve dönekler bu millete hesap verecektir. Ülkücü kardeşlerimi bir kez daha çağırıyorum.

SORU-CEVAP

Erdoğan ile görüşmenizde masaya neler yatırıldı?

Evde masa yoktu.

Fırat'ın doğusunda harekat merkezi hakkında...

Birlikte yürütülmesinde sorun yoktur.

Ali Babacan'ın yeni parti açıklaması hakkında...

Allah hayırlı uğurlu etsin, 104'üncü parti olur.

Çift maaş ve belediyelerde atamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? CHP'nin etik yasası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu anlayışa sahip partiler etik yasası getirmemeli, rezil yasası olur.
Kaynak: Gerçek GündemYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI