Bugun...


Askıda kitap ile kültür dayanışması büyüyor

facebook-paylas
Tarih: 08-09-2020 13:04
Askıda kitap ile kültür dayanışması büyüyor
+ -

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İZELMAN A.Ş. ile birlikte yürüttüğü ‘Askıda kitap’ projesi kültür dayanışmasını büyütüyor. Gelecek nesillerin eğitimine ve genel kültürüne katkı sağlama yolunda başlatılan Askıda Kitap kampanyası bağışlanan kitapların ihtiyacı olanlarla buluşmasını sağlıyor.

Küresel pandemi döneminde dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyen İzmir halkı bu kez kültürel bir dayanışmayla herkesin kitaba erişmesini sağlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İZELMAN A.Ş. ile birlikte yürüttüğü kitap bağışı kampanyasından öğrenciler ve aylık geliri 2500 TL’nin altında olan yurttaşlar yararlanabiliyor.

Askıdan kitap nasıl alınıyor?

Türkiye’de ilk olan Askıda Kitap projesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu www.halkinkitapcisi.com internet sitesi üzerinden yürütülüyor. Kampanya kapsamında kitap almak için başvurular ise Biz İzmir dijital platformu üzerinden yapılıyor. Kampanyaya destek olanlar ve kampanyadan yararlanmak isteyenler Biz İzmir dijital platformundan tek tıkla www.halkinkitapcisi.com’a yönlendiriliyor.

Nasıl bağış yapılacak?

Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden kitapseverler, farklı fiyatlardaki dört paketten dilediklerini ya da 500 kitaplık seçkiden istediği sayıda kitabı askıya bırakıyor. Bağışçılar, bu kitapları piyasaya göre yüzde 20 daha ucuza alabiliyor. Askıya çıkan kitaplardan almak isteyen yurttaşlar ise ayda bir kez askıdaki kitaplardan edinebiliyor. Merkez 11 ilçeden istenen kitapları, İZELMAN Genel Müdürlüğü adreslere ulaştırıyor. Metropol dışındaki 19 ilçeden istenen kitaplar ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yerel hizmet birimlerinden teslim alınabiliyor.

Kitaba ulaşamayan kimse kalmasın

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer “Askıda Kitap” kampanyasını çok önemsediğini söyledi. Bir toplumun çağdaş medeniyetlerin seviyesine çıkmasının tek şartının okumak olduğunu vurgulayan Soyer, “Kitaba ulaşamayan kimse, özellikle de gençlerimiz kalmasın diye Askıda Kitap kampanyasını başlattık. Yine alan el, veren eli görmeyecek” dedi. Başkan Soyer, yeterli eğitim verilemeyen bir kuşağın acısının nesiller boyu süreceğini vurgulayarak, şu çağrıyı yaptı: “Okuyan nesiller için diyerek çıktığımız bu yolda, İzmir’de, Türkiye’de, yurtdışında yaşayıp, kalbi bu ülke için atanların bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum. Aydınlığa giden yol için bir kitap bağışı da olur yüz kitap da. Haydi benim güzel kardeşlerim; biz yaparız.”


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI