Reklam
Bugun...


Cihat Kora Anadolu Lisesi Türkiye finallerinde
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen First Lego Leauge (FLL) 15. Sezon Yerel Turnuvaları Fuar İzmir’de gerçekleştirildi. Turnuvada Cihat Kora Anadolu Lisesi RoboKod HighFive takımı hem ödül aldı hem de Türkiye Finalleri’ne katılma hakkı elde etti.

Cihat Kora Anadolu Lisesi Türkiye finallerinde
+ -

15 yıldır Bilim Kahramanları Derneği tarafından yürütülen etkinliklerde çocuklar robot tasarlama, program yazma gibi alanlarda kendilerini gösteriyor ve takım halinde çalışmasını öğreniyor. Yerel yarışmalarda başarı gösteren takımlar Türkiye finallerine katılma hakkı kazanıyor. Fuar İzmir’de gerçekleştiren İzmir Yerel Turnuvalarına katılan Karşıyaka Cihat Kora Anadolu Lisesi takımı RoboKod HighFive en girişken, etkin ve verimli takıma verilen “En İyi Takım Çalışması” ödülünü aldı. Ayrıca bütün ödül kategorilerinde dengeli ve yüksek performans gösteren takımlara verilen “Ulusal Turnuvaya Katılım Biletini” alarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Öğrencilerinin başarı elde etmesinden mutlu olduğunu dile getiren Cihat Kora Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman Yetişken, “Lisemizde hem öğretmenler hem de idari kadro olarak öğrencilerimizi koşulsuz şartsız desteklemeye devam edeceğiz. Onların geleceğe sağlam adımlar atması bizim temel amacımızdır. Turnuvada yer alan takımımız RoboKod HighFive’ı gösterdikleri üstün başarılardan dolayı tebrik ederim” diye konuştu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI