Bugun...
Beğenirsiniz, beğenmezsiniz ama bence OKURSUNUZ


Figen Bican Bulam Laterna
figen@e4haber.com
 
 

Etikse e4haber dedik ve yola çıktık. 4 etik kuralımız var dedik: Gerçek, tarafsız, ilkeli, bağımsız habercilik yapmak. Zaten yıllardır ‘alırım başımı giderim efeler gibi’ tavrımın nedeniydi aslında e4haber’e verdiğim bu anlam…  Bildiğimiz iş, sevdiğimiz iş, her yerde herkes için zaten yaptığımız iş dedik bu kez kendimiz için çıktık bu meşakkatli yola… Yolumuz uzun ve meşakkatli biliyoruz, biz bebekken öğrendiğimiz şeyi yapıyoruz şimdilerde; minik minik adımları dengeyi kurarak sağlam atıyoruz. O uzuuun yolu ise siz değerli okuyucularımızla birlikte yürüyeceğimizi umarak…

Her ne kadar gazete kokusuna alışık olsak da, sabahları ellerimiz simsiyah olana kadar yıllardır gazete karıştırmadan güne başlamasak da internet üzerinden haber okuma alışkanlığı edindiğimizi kimse inkar edemez. Bazıları çok karışık, bazıları sade ama boş mu ne, bazıları iyi ama çok siyasi, bazılarında magazin mi eksik diye diye dolanıyoruz pek çok siteyi çoğumuz. E4haber de eksikleriyle, fazlalarıyla, gıcıklıklarıyla, övgüyü hak edişleriyle yerini alacak bu düzende. Dünyanın en iyi kadrosu ve en sermaye babalarının koltuğunun altında çıkmıyor piyasaya. Emek ağırlıklı bir anlayış bizimkisi…

Özel haber ağırlıklı bir yapısı olacak e4haber.com’un. Eh işte biraz bu işlerden anlıyoruz, bari bildiğimiz işi yapalım demiştik ya işte bize sağlamcı gelen yanımız burası oldu. Bir yönetici ağabeyim ‘düştüğü yerden bir avuç haberle kalkar’ derdi. Bir avuç toprakla kalmışlığım daha çoktur ama bu da bir bakış açısı işte… Toprakta büyüdüm, toprak yollarda oyunlarla geçti çocukluğum hep başarmak üzerine kurdum sistemimi. Düşmek mi dediniz. Oooo fiziki anlamda düşme hikayelerim meşhurdur, yakın arkadaşlarım iyi bilir de bir de diğer türlüsü varya o da bolca mevcuttur bünyemde. E4haber.com’u da kendime benzetmeye niyetim yok. O düşmeden, yükselerek yoluna devam edecek.. Biliyorum, hissediyorum.

Hükümet kuramayan ülkeme mi yanayım, Suruç’ta yitirdiğimiz 32 gencecik cana mı, her gün şehit haberleriyle yıkılan yüreklere mi, insan olduğumuza utandığımız Suriyeli’lerin dramına mı? Ülkemin gündemi malum; savaş tantanları çalıyor dört bir yanda. Terör olayları aldı başını gidiyor. Toplumsal duyarlılığımızın artması gereken özel bir süreçten geçiyoruz. İşte e4haber.com bu duyarlılık lafının her alanda söylenmesi değil yüreklerde hissedilmesi için uğraşacak. İzmir en çok haberin olduğu illerden birisi bence ve bu özelliğiyle bugüne kadar hem çok etkili ulusal haberler üretmiş hem de çok iyi gazeteciler çıkarmıştır. Biz elimizi taşın altına koyduk. Siyasetten, ekonomiye, sokaktaki haberden salondaki habere, gezelim görelimden oturalım dertleşelime kadar her yerde olacağız. Seversiniz, sevmezsiniz, beğenirsiniz, beğenmezsiniz ama bence OKURSUNUZ… Herkese heyecanlı, hevesli, verimli ve duyarlı okumalar diliyorum. 

YORUMLAR
11 Yorum

Kerem aksoy
21-08-2015 01:19:00

Hadi hayırlısı diyelim o zaman bol tıklar dilerim

Selçuk İÇER
16-08-2015 02:28:00
Yayın hayatınızda başarılar dilerim..
İbrahim Irmak
13-08-2015 21:50:00

Yolunuz açık, okuyucunuz bol olsun...Başarılar dilerim...

nejmiye
12-08-2015 23:05:00

çoooook beğendim........süper.......... başarılarınızın devamını diliyoruz.........

Tamer Bulam
12-08-2015 13:24:00

Çok güzel, dolu dolu bir gazete, tam istediğim gibi olmuş, her zaman takipçiniz olacağım.

Beğenmeyenler ailesi
12-08-2015 13:21:00

Beğenmedim, beğenmedik, beğenmeyiz, beğenmez, zaten biz hiç bir şeyi beğenmeyiz!rnYahu bu bir hastalık mı? Onu da beğenmeyiz. Acaba biz neyi beğeniriz? Onu da bilmiyoruz.rnNe olacak bizim halimiz onu da bilmiyoruz.

Gıcık
12-08-2015 13:16:00

Bu ne biçim gazete, hiç beğenmedim, yine de takip edeceğim.

cengiz çalağan
11-08-2015 01:18:00

sabırsızlıkla sizden HABER bekliyoruz...iyi haberler diliyoruz...iyi çalışmalar...

Dilek Sargın Baldan
10-08-2015 23:06:00

Merakla bekliyoruzzzzzz

Cem ARIKAN
09-08-2015 21:43:00
Çok güzel bir gazete doğuyor, belli oldu. .. Hoşgeldi, sefa geldi. ..
Cem
09-08-2015 20:05:00

Elinize sağlık takipçisi olucam, başarılar

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI