Bugun...
Siyasi paranoya


Lütfi Topal Siyaset Üzerine
lutfu@e4haber.com
 
 
facebook-paylas
Tarih: 29-10-2017 09:29

Sokakta tebessüm eden birini bulsalar, ‘gülmeye teşebbüs ederek Pensilvanya’ya gönderme yapmaktan’ suçlayacaklar. Allah’tan sorunlardan, sıkıntılardan kimsenin ne gülecek ne de tebessüm edecek hali var…

Hak, hukuk, yasa ve hatta mantık eşiği de aşıldı. Siyasi iktidar tamamen karmaşık duygularla hareket eder bir hale geldi. Havadan nem kapıyor, hiçbir dayanağı olmadan ve tamamen kurguyla başkalarından zarar gördüğü, göreceği düşüncesiyle hareket ediyorlar.

Dünyanın önemli derbilerinden sayılan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakası geçtiğimiz haftalarda oynandı. Futbol otoritelerinin ortak yorumu, futbol adına kocaman bir sıfırdı. Zaten ‘mücadele’ de başladı, golsüz tamamlandı.

Üzerinden kısa bir zaman dilimi geçmesine karşı bu maça ilişkin akıllarda kaldıysa, Galatasaray taraftarının görsel şovu, tribünlerde asılan dev pankart ve o pankartta yazılan slogan kalmıştır.

GS-FB futbol maçında GS tribünlerinin yaptığı o koreografi hakkında Başbakanlık talimatı ile soruşturma başlatıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın, koreografiyle ilgili iki başmüfettişi görevlendirdi.

Şaka yapmıyorum, gerçekten de soruşturma başlatıldı. Yazdıklarıma inanmayanlar internetten teyit edebilir…

Soruşturmanın işaret fişeği Beyaz TV’den… Bu televizyon kanalında yayınlanan Beyaz Futbol programında Pensilvanya’ya bir gönderme olduğu söylenerek, GS Kulübü, Kulüp Başkanı Dursun Özbek ve Ultra Aslan Grubu lideri Sabahattin Şirin hedef gösterilmişti.

Gelişmelerin ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bir açıklama yaptı. Açıklamada TFF’nin afiş ve pankartlara karar verme yetki ve sorumluluğuna sahip olmadığı belirtildi.

Soruşturmanın ardından sarı-kırmızılı kulüpten de bir açıklama geldi. Açıklama ‘koreografi bahane edilerek aşağılık terör örgütünün eli kanlı lideriyle, Galatasaray ismini yan yana getirmeye çalışan hangi grup, hangi kişi, hangi sosyal medya hesabı varsa her türlü hukuki hakkımızı kullanacağız’ ifadelerine yer verildi.

Bana göre en çarpıcı açıklama Ultra Aslan’ın tribün amigolarından Rafet Karanfil’den geldi. Karanfil’in kişisel twitter hesabında yazdıklarını birlikte okuyalım.

“Belki de bunların sebebi AKP’den gelen koreografi isteğini geri çevirdiğimiz içindir. Problem yok, alnımız ak, başımız dik çok şükür.”

Karanfil’in bu paylaşımının ardından hesabını kapatması da dikkat çekti.

Biz koreografide yer alan Roky’i Sylvester Stallone’nin canlandırdığı ağır sıklet boks şampiyonu, kurgusal bir karakter olarak bilirdik… ‘Ayağa kalk’ ise Necip Fazıl’ın bir şiiridir. FETÖ liderinin son konuşmasında bu şiiri okuyup okumadığını bir bilenin çıkacağına da ihtimal vermiyorum.

Geriye tek ihtimal kalıyor: FETÖ ve onun lideri Fettullah Gülen’i sürekli ve her vesileyle –vesile yoksa yaratarak- gündemde tutmak… 

YORUMLAR

Oya
29-12-2017 10:49:00

Abi, yüreğine, kalemine sağlık. Özlemle öpüyorum. Saygılar.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI