Reklam
Bugun...


Yücel ve Sürekli'den önemli mesajlar

facebook-paylas
Tarih: 10-07-2019 12:17
Yücel ve Sürekli'den önemli mesajlar
+ -
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’ye ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. CHP’li ve AK Partili il yöneticilerinin de bulunduğu buluşmada iki başkan önemli mesajlar verdi.

YÜCEL: DESTEĞİNİZİ ÖNEMSİYORUZ

Zirvede ilk konuşmayı yapan Yücel, “Yakın zamanda bir seçim atlattık. Bundan sonra artık hizmet odaklı çalışmak gerektiğini düşünüyoruz. Cumhuriyetin en büyük kazanımlarından biri çok partili hayata geçiş. Çok partili hayat sonrasında partiler arasında bir hizmet yarışı oluştu. Bunu sadece seçim dönemlerinde yapmak doğru değil. Bugün yerel yönetimlerde biz iktidarız yarın başka bir parti Adalet ve Kalkınma Partisi iktidar olabilir. Önemli olan halkın bize verdiği iktidar ve muhalefet görevini yerine getirmemiz gerekiyor. Genelde AK Parti iktidar. Biz geneldeki iktidar ile yereldeki iktidar olarak İzmir’e ne katabiliriz, kentimize nasıl hizmet edebiliriz? Bunu önemsiyoruz. Sizin de göreve geldiğiniz günden ve öncesinden beri uyumlu yapıda ve kişilikte olduğunuzu biliyoruz. Bugün İzmir’e hizmet için ne yapabiliriz, her konuda çalışmaya hazırız. Sizlerin desteğini önemiyoruz. Bizim üzerimize düşen de ne varsa yapmaya hazırız. Önemli olan halkımıza, milletimize hizmet etmektir. Almış olduğunuz görevde başarılı olmanızı diliyorum” dedi.

SÜREKLİ: ULUSAL SİYASETE İZMİR’DEN KATKIDA BULUNCAĞIZ

Yücel’in ardından söz alan AK Parti İl Başkanı Sürekli ise,“İl başkanı olarak atanmamın akabinde ertesi gün uçaktayken başkanımızın faksı elimize ulaşmıştı. Sonradan telefonla da tebrik ettiler. Bu çok iyi bir başlangıçtı. Ekibine ve başkana teşekkür ediyorum. İzmir’e yeni bir sayfa açacağız. Önümüzde 4 yıl seçimsiz bir dönem var. Bu dönemi hem genel hem yerelde iyi değerlendirmemiz lazım. Başkanımızın iyi niyetine, dileklerine katılıyoruz. Biz genelde iktidarız. Yerelde uzun yıllardır İzmir’de muhalefetiz. Vatandaşımız, milletimiz memleketimiz için icraatlarını gerçekleştireceğiz. CHP icraatlarını yapacak biz takipçisi olacağız, yapıcı eleştirilerimizi yönelteceğiz. Daha iyi nasıl olur onu söyleyeceğiz. Eksik olan yanlış olan bir şey varsa söyleyeceğiz. Yeni sayfayı İzmir’le de sınırlı tutmuyoruz. Gerçekten yeni bir dönem. İstanbul, Ankara’da CHP yereli devraldılar. İzmir’den başlayarak uzlaşma kültürü çerçevesinde hep birlikte hizmet edeceğiz. Ulusal siyasete İzmir’den katkıda bulunacağız” şeklinde konuştu

Öte yandan Sürekli, “Hep beraber İzmir’e hizmet edeceğiz. Genel iktidarın İzmir’e yönelik projelerini birlikte takip edeceğiz. Ankara’da bizim ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız. Tarım bakanımız, genel başkan yardımcımız, milletvekillerimiz var. Bizi temsil ediyorlar. Sayın başkanım; sayın büyükşehir belediye başkanıyla birlikte talepler noktasında bize her zaman ulaşabilirsiniz. Birlikte Ankara’ya gidebiliriz, bakanlara ulaşabiliriz. İzmir’e ne yapılması gerekiyorsa birlikte yapacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Bey’in bir söylemi vardı; ‘şimdi tartışmayalım, gerginlik oluşturmayalım, seçime 6 ay kala atmosfere gireriz, yarışırız, gerekirse kavga ederiz. Bunları 6 ay kala başlatalım. Bunun dışında kalan süreyi üreterek geçirelim’ derdi. Ben de buna katılıyorum. İzmir için Türkiye için birlikte yol alalım” ifadelerini kullandı.

“İADE-İ ZİYARETİMİZİ GECİKTİRMEYECEĞİZ”

Sürekli en kısa sürede CHP’ye bir ziyaret gerçekleştirileceğini belirterek, “İade-i ziyaretimizi geciktirmeyeceğiz. İzmir’de farklı atmosferi ve iklimi yaratacağız. Sadece kentimize hizmeti düşüneceğiz” dedi.

BUCA METROSU SORUSUNA YANIT

Buca Metrosu’nun Ankara’da 18 aydır onay beklediğinin hatırlatılması ve bu yönde bir çalışma yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine konuşan Sürekli, “Orada bir yanlış anlaşılma var. Eksikleri var. Açıklamamızı basına ilettik. Ufak şeylere takılmayacağız. Şuradan gecikti buradan gecikti diye birbirimizi suçlamayacağız. Hep birlikte sorunları giderelim ve çözüm odaklı çalışacağız” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI