Reklam
Bugun...


Raftan geri indi, o istasyonu belediye açacak
Konak Belediye'sinin Yenişehir’deki belediye hizmet binası projesinin olduğu yerde ruhsatı iptal edilen akaryakıt istasyonu yeniden gündeme geldi. Belediye, dosya İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden kabul görürse Gaziler Caddesi üzerinde bir dönem İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından işletilen istasyonu tekrar faaliyete geçirecek.

facebook-paylas
Tarih: 16-06-2021 13:11
Raftan geri indi, o istasyonu belediye açacak
+ -
Reklam

 

Konak Belediyesi Yenişehir Gaziler Caddesi üzerinde uzun yıllardır Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından işletilen Akaryakıt İstasyonu’nun kurulması için yeniden düğmeye bastı. Belediye meclisinden geçen yeni akaryakıt istasyonu talebi İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne gönderildi. Büyükşehir İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun gündeminde olan konu eğer kabul edilirse Konak’ta eskiye dönüşmüş olacak.

İPTAL EDİLMİŞTİ
Konak Belediyesi’nin önceki Başkanı Sema Pekdaş döneminde Yenişehir Pazaryeri ve akaryakıt istasyonu alanı “yeni belediye hizmet binası” alanı olarak planlandı. Planlama kapsamında şoförler odasıyla olan sözleşmeler iptal edilip alanın imarı da belediye hizmet alanına dönüşünce akaryakıt istasyonunun ruhsatı iptal edildi. Konak Belediyesi, yeni hizmet binası ihtiyacını gerekçe göstererek bölgeye yeni fonksiyon yüklenmesine karar vermişti. 2019 yerel seçiminin ardından başkanlık koltuğuna oturan Abdül Batur ise projenin rantabl olmadığını ifade ederek iptal etti. Ayrılacak 200 milyonluk kaynağın gereksiz olduğunu ifade ederek Basmane Meydanı’na bakan eski belediye binasının yıkımına ve yerine yenisini yapmaya karar verdi. Bu kapsamda yanında bulanan bazı özel mülkler kamulaştırılarak yeni hizmet binası projelendirildi.

“KİMSE İHALE BEKLEMESİN” DEMİŞTİ
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur iki yıllık hizmet raporunu kamuoyuna açıkladığı toplantıda kendisine konuyla ilgili sorulan bir soruya yanıt vermişti. Konuşmasında, “Hiç kimse ihale olacak diye hayal kurmasın. Belediyenin şirketiyle işleteceğiz, kendimiz kâr edeceğiz” diyen Başkan Batur, “Bu benzin istasyonu bizim benzin istasyonumuzmuş ama başkalarına kiraya verilmiş zamanında… Ama altın yumurtlayan bir yer orası belediye için. Bizim aylık mazot ve benzin giderimiz beş bin ton civarında. Kendimize satsak kârdayız yani orada. Orayı yeniden benzinlik olarak yapacağız ve belediyenin şirketi işletecek. Hiç kimse ‘ihale olacak’ diye hayal kurmasın. Belediyenin şirketine işleteceğiz, kendimiz kar edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı. 

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI